hero_inner_logo

Naujienos

Akcija .lt domeno vardų įkūrimui

Iki 2024 m. gegužės 31 d. taikysime mažesnę – 6 EUR + PVM – kainą pateiktoms paraiškoms dėl kiekvieno naujo .lt antro lygio domeno vardo įkūrimo.

Nuolaida taikoma tik .lt domeno įkūrimui, t. y. pirmiesiems registracijos metams. Kitoms procedūroms (pratęsimo, perleidimo, įkūrimo „karantino“ laikotarpiu) nuolaida nebus taikoma.

2023-12-21 Nuo 2024 m. sausio 1 d. keisis paslaugų kainos

Dėl aukščiausio lygio domenų registrų sprendimo pakeisti savo teikiamų paslaugų kainas, nuo 2024 m. sausio 1 d. keičiamos žemiau nurodytų procedūrų kainos Kauno technologijos universiteto aptarnaujamiems klientams:

Procedūra / Domenas .COM .NET .INFO
Įkūrimas 13,00 13,00 20,00
Pratęsimas vienam terminui (metams) 13,00 13,00 20,00
Perleidimo užbaigimas 13,00 13,00 20,00
Paslaugų teikėjo keitimo užbaigimas 13,00 13,00 20,00
Įkūrimas „karantino“ laikotarpiu 55,00 55,00 60,00
* Visos kainos nurodytos eurais be PVM.

2022-12-02 Įdiegtas DNSSEC saugumo plėtinys

Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centras įdiegė DNS (Domenų vardų sistemos) saugumo plėtinį DNSSEC domains.lt savitarnoje, kur galima įkurti ir valdyti antro lygio .lt, .eu, .info, .com, .org, .net domenus.

DNSSEC padeda sumažinti riziką, kad svetainės lankytojai, savo naršyklėje įvedę DNSSEC technologija apsaugotą svetainės adresą, bus nukreipti į suklastotą svetainę. Pradėta naudoti DNSSEC technologija leis patikimai autentifikuoti atsakymus į DNS užklausas, užkertant kelią jų klastojimui.

Domains.lt klientai gali aktyvuoti DNSSEC visiems savitarnoje valdomiems savo domenams, naudojantiems domains.lt DNS serverius. Prisijungus prie paskyros , reikia pasirinkti meniu „Domenų valdymas“, domeną bei uždėti varnelę „Aktyvuoti DNSSEC“.

2022-09-09 Keičiasi .eu domenų turėtojams taikomos nuostatos ir sąlygos

EURid (aukščiausiojo lygio domeno .eu registro valdytojas) pakeitė .eu domenų turėtojams taikomas nuostatas ir sąlygas dėl toliau nurodytų priežasčių:
- kad būtų laikomasi naujos .eu domenų vardų teisinės sistemos (2019 m. kovo 19 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento 2019/517 ir jo lydimų aktų).
- kad naujosios nuostatos ir sąlygos taptų aiškesnės ir prieinamesnės, sujungiant esamas nuostatas ir sąlygas bei registracijos tvarką į vieną dokumentą. Tuo pačiu procedūrinė ir techninė informacija iš registracijos tvarkos buvo iškelta ir paskelbta atskirai interneto svetainėje https://eurid.eu/ .

Raginame perskaityti visas naująsias nuostatas ir sąlygas, kurias galite rasti EURid svetainėje ( https://eurid.eu/lt/kita-informacija/dokumentu-saugykla/ ).

Naujosios nuostatos ir sąlygos įsigalios 2022 m. spalio 13 d. Pasilikdami ir atnaujindami savo domeno vardą(-us) patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su pakeistomis nuostatomis ir sąlygomis.

Jei nesutinkate su naujomis nuostatomis ir sąlygomis, galite panaikinti savo domeno vardą(-us) iki įsigaliojimo datos atsiųsdami mums oficialų pasirašytą domeno panaikinimo prašymą el. paštu hostmaster@domains.lt.

2022-06-01 Akcija-žaidimas .lt domeno vardų įkūrimui

Iki 2022 m. birželio 30 d. taikysime mažesnę – 5,62 EUR + PVM – kainą pateiktoms paraiškoms dėl kiekvieno naujo .lt antro lygio domeno vardo įkūrimo.

Nuolaida bus taikoma tik domeno įkūrimui, t. y. pirmiesiems registracijos metams. Kitoms procedūroms (pratęsimo, perleidimo, įkūrimo „karantino“ laikotarpiu) nuolaida nebus taikoma.

Visą birželio mėn. įkūrę .lt domeną dalyvausite žaidime, kuriame galite laimėti vertingą prizą – planšetinį kompiuterį „Apple iPad 10.2“. Žaidimo sąlygos: https://www.domreg.lt/

Domreg žaidimas 30 metų

2021-01-01 Atsinaujinusi domains.lt svetainė tapo patogesnė ir informatyvesnė

Kauno technologijos universiteto Interneto paslaugų centras atnaujino domenų registratoriaus veiklai skirtą interneto svetainę https://domains.lt, kurioje galima įkurti ir valdyti antro lygio domenus .lt, .eu, .info, .com, .org, .net interneto srityse.

Be anksčiau taikyto atsiskaitymo banko pavedimu, naujoje interneto svetainėje klientų patogumui įdiegta galimybė atsiskaityti už paslaugas naudojantis Lietuvoje populiaria elektroninės bankininkystės sistema bei kreditinėmis ar debetinėmis mokėjimų kortelėmis. Dėl būtinybės patvirtinti asmens tapatybę naujiems klientams pirmasis atsiskaitymas galimas banko pavedimu arba per elektroninės bankininkystės sistemą.

Siekiant padidinti domenų turėtojų paskyrų saugumą įdiegta dviejų faktorių autentifikavimo galimybė. Nors prisijungimui prie https://domains.lt paskyros klientams pakanka naudoti tik prisijungimo vardą ir slaptažodį, tačiau rekomenduojama papildomai aktyvuoti ir dviejų veiksnių autentifikaciją. Tai dar labiau sustiprintų kliento duomenų saugumą, padidintų kliento paskyros apsaugą nuo neteisėto prisijungimo ir užtikrintų su šia paskyra susietų domenų patikimą valdymą.

2020-11-27 Nuo 2021 m. sausio 1 d. keisis paslaugų teikimo sąlygos ir kainos

Kauno technologijos universiteto aptarnaujamiems užsakovams nuo 2021-01-01 bus taikomos standartinės paslaugų teikimo sutarčių sąlygos, pakeistos ir papildytos siekiant sudaryti patogesnę galimybę atsiskaityti įvairiais būdais:

Paslaugų teikimo sąlygos įkuriant ir (ar) valdant .lt antro lygio domeną
Paslaugų teikimo sąlygos įkuriant ir (ar) valdant .eu antro lygio domeną
Paslaugų teikimo sąlygos įkuriant ir (ar) valdant .com, .net, .org, .info antro lygio domenus

Dėl atsirasiančių su tuo susijusių papildomų aptarnavimo išlaidų nuo 2021-01-01 keičiamos paslaugų kainos https://domains/kainos/ Kauno technologijos universiteto aptarnaujamiems užsakovams.

2020-04-15 EURid papildomai tikrins su COVID-19 susijusius .eu domeno vardus

Siekdamas apsaugoti galutinius vartotojus nuo galimo piktnaudžiavimo domenų vardais, susijusiais su COVID-19 (koronaviruso) ekstremalia situacija, .eu domeno registras EURid, suderinęs su Europos Komisija, imasi tam tikrų priemonių.

EURid papildomai tikrins su COVID-19 susijusius .eu domeno vardus. Šių domenų turėtojai per 7 kalendorines dienas turės patvirtinti savo duomenis bei pateikti pareiškimą, patvirtinantį, kad jų domeno vardas buvo registruotas sąžiningai.

Tais atvejais, kai naujame ar jau registruotame .eu domeno varde yra raktinių žodžių, susijusių su dabartine COVID-19 pandemija, ir kai EURid buvo pranešta ar sužinota, kad domenas nukreiptas į įtartiną svetainę, anksčiau minėti patvirtinimai turi būti pateikti per 3 kalendorines dienas.

Neatlikus prašomų veiksmų per nustatytus terminus, domeno vardas bus laikinai sustabdytas laikantis įprastos tvarkos (t. y. jis liks registro duomenų bazėje, tačiau jo paslaugos neveiks).

Daugiau informacijos https://www.eurid.eu

2019-12-17 Dėl „DNS Lithuanian“ veiklos

DĖMESIO: pastaruoju metu .lt domenų turėtojams siunčiami komerciniai pasiūlymai iš neegzistuojančios įmonės “DNS Lithuania” gali turėti nesąžiningos komercinės veiklos požymių. Plačiau apie tai .lt domeno administratoriaus interneto svetainėje.

2018-04-17 CAA (sertifikavimo institucijos leidimo) įrašai

KTU IPC įdiegė CAA DNS įrašų valdymo galimybę.

2016-09-08 DNSSEC .com ir .net domenams

Domains.lt savitarnoje įdiegėme galimybę nurodyti ir valdyti DS įrašus .com ir .net domenams. Funkcija pasiekiama jeigu naudojate savo DNS serverius, kurie paruošti DNSSEC.

2016-06-30 DNSSEC .eu domenams

Domains.lt savitarnoje įdiegėme galimybę nurodyti ir valdyti DNSSEC raktus .eu domenams. Funkcija pasiekiama jeigu naudojate savo DNS serverius paruoštus DNSSEC. Daugiau informacijos apie DNSSEC .eu domene skelbiama čia: https://eurid.eu/lt/mano-eu/

2016-02-12 WEB nukreipimo funkcija

Domains.lt savitarnoje įdiegta galimybė naudoti WEB nukreipimo (peradresavimo) funkcionalumą (angl. URL redirection). Naudojant šią funkciją galima Jūsų administruojamą domeną nukreipti į norimos svetainės adresą (pvz., https://gražus-vardas.lt peradresuoti į https://domains.lt).

2013-03-26 DNSSEC .lt domenui

.lt domenams jau galima nurodyti DNSSEC DS įrašų informaciją. Funkcija pasiekiama, jeigu naudojate savo DNS serverius, paruoštus DNSSEC. Daugiau informacijos galite rasti .lt domeno administratoriaus interneto svetainėje.

2012-01-10 Informacinis filmukas apie DNS veikimą

Pristatome lietuvišką trumpo animacinio filmuko versiją, paprastai ir vaizdžiai demonstruojančią, kaip veikia DNS sistema. Vaizdo įrašas skelbiamas „Youtube“ platformoje: https://youtu.be/dNXxEmnvElg

2009-09-08 DNS įrašų TTL valdymas

Klientams, naudojantiems domains.lt DNS serverius, suteikiame galimybę patiems valdyti visų DNS įrašų TTL reikšmes. DNS įrašo TTL (laikas sekundėmis) nurodo kiek maksimaliai laiko rekursiniai DNS serveriai gautą atsakymą gali laikyti savo spartinančiojoje atmintinėje. Jeigu nesate tikri, kokią reikšmę nurodyti, tiesiog palikite standartinę.

2008-04-21 DNS zonų failų įkrovimo galimybė

Suteikiama galimybė įkrauti DNS zonų failus (RFC1035 aprašytas formatas, naudojamas ir BIND DNS serverio). Ši funkcija naudinga jeigu turite savo DNS serverį, tačiau pageidautumėte DNS įrašus valdyti domains.lt savitarnoje.

2007-03-13 Startavo KTU domenų registravimo interneto svetainė

Darbą pradėjo KTU domenų registravimo svetainė. Kol kas galima registruoti tik .lt domenus (.eu registruojame kitoje sistemoje). Išplėtus sistemą, bus galima registruoti .lt, .eu, .com, .net, .info, .org domenus.

Domains.lt yra akredituotas registratorius, veikiantis .lt, .eu, .info, .com, .org, .net aukščiausio lygio domenuose
Akredituotas paslaugų teikėjas .lt
Akredituotas paslaugų teikėjas .eu
Akredituotas paslaugų teikėjas ICANN