hero_inner_logo

Kaip perleisti teises į domeną kitam asmeniui?

Perleidimas – procedūra, kurią atlikus, teisės į domeną pereina kitam asmeniui domeno turėtojo laisva valia. Domeno turėtojas turi išreikšti savo valią perleisti .lt domeną įgijėjui. Tai jis gali padaryti inicijuodamas perleidimo procedūrą ir taip suteikdamas leidimą domeno užsakovo keitimui.

Norint perleisti teises į domeną kitam asmeniui, turite prisijungti prie savo paskyros, pasirinkti meniu „Inicijuoti perleidimą“, vadovaujantis ten pateikta informacija ir atlikti nurodytus veiksmus (inicijuoti .lt domeno perleidimą ar sugeneruoti .eu, .com, .info, .net, .org domeno autorizacijos (prieigos) kodą bei perduoti jį įgijėjui).

Įgijėjas turėtų pasirinkti paslaugų teikėją ir kreiptis į jį su prašymu užbaigti domeno perleidimą.

Norint užbaigti domeno perleidimą https://domains.lt/ sistemoje, įgijėjas turėtų prisijungti prie savo paskyros arba užregistruoti naują paskyrą, jei jos dar neturi.

Prisijungęs ir pasirinkęs meniu “Perleidimas”, įgijėjas turėtų užpildyti domeno perleidimo užsakymą, nurodydamas domeno vardą, DNS serverius (juos rekomenduojame nurodyti, kad dėl perleidimo procedūros nesutriktų domeno veikimas).

Perleidimas yra mokama procedūra.

.lt, .eu domeno perleidimo užsakymas įvykdomas, jį laiku apmokėjus.

.com., .info., .net, .org domeno perleidimo užsakymas pradedamas vykdyti jį apmokėjus ir įvykdomas per 5 dienas.

Pastaba 1. Perleidžiant .lt domeną, įgijėjo duomenys paskyroje turi būti identiški nurodomiems inicijuojant (turi sutapti fizinio asmens vardas ir pavardė ar juridinio asmens pavadinimas, el. pašto adresas).

Inicijuoti perleidimą .lt aukščiausio lygio domene galima praėjus 30 dienų po domeno įkūrimo, įskaitant įkūrimą „karantino“ laikotarpiu, ar po domeno įgijimo.

Detali informacija, kaip atlikti perleidimo procedūrą .lt domene yra čia: https://www.domreg.lt/duk/domenu-turetojams/kaip-perleisti-teises-i-domena-kitam-asmeniui/

Pastaba 2. Perleidžiant .com., .info., .net, .org domeną, šių aukščiausio lygio domenų administratorių reikalavimu įgijėjas IPC el. paštu hostmaster@domains.lt turėtų pateikti dabartinio užsakovo raštišką sutikimą dėl domeno perleidimo įgijėjui, arba abiejų šalių (dabartinio užsakovo ir įgijėjo) susitarimą dėl domeno perleidimo.

Sutikimas/susitarimas gali būti parašytas laisva forma, įvardijant, jog domeno užsakovas sutinka perleisti domeną įgijėjui nuo nurodytos datos, bei turi būti tinkamai pasirašytas užsakovo ar abiejų šalių.

Domains.lt yra akredituotas registratorius, veikiantis .lt, .eu, .info, .com, .org, .net aukščiausio lygio domenuose
Akredituotas paslaugų teikėjas .lt
Akredituotas paslaugų teikėjas .eu
Akredituotas paslaugų teikėjas ICANN