hero_inner_logo

Kodėl svarbu neatskleisti tretiesiems asmenims prisijungimo vardo, slaptažodžio ir kitų duomenų?

Augant kibernetinių nusikaltimų mastams yra labai svarbu tinkamai saugoti duomenis, kuriuos gavę nusikaltėliai gali padaryti daug žalos. Prisijungimo prie paskyros vardas ir slaptažodis yra duomenys, leidžiantys atlikti įvairias su domeno valdymu susijusias procedūras.

Patariame saugoti ir neatskleisti prisijungimo identifikatorių (prisijungimo vardo ir slaptažodžio) prie https://domains.lt/ savitarnos paskyros kitiems asmenims, kadangi paslaugų teikėjo keitimo procedūra bei domeno perleidimo kitam asmeniui procedūra inicijuojama elektroniniu būdu (apie tai nepranešama raštu).

Asmenys, kurie turi prisijungimo prie paskyros duomenis, yra atsakingi už atliekamus veiksmus. Atskleidus prisijungimo vardą ir slaptažodį tretiesiems asmenims, gali kilti rizika sutrikdyti paslaugų veikimą ar net prarasti domeną. IPC darbuotojai niekada neprašo pranešti prisijungimo vardo ir slaptažodžio el. paštu, telefonu ar kitais būdais. Tokius duomenis paprastai siekia apgaulės būdu išvilioti nusikaltėliai.

Jeigu reikia atlikti tam tikrus techninio pobūdžio veiksmus, pvz., pakeisti DNS įrašus, o patiems tai nepavyksta padaryti, tuomet reikėtų suteikti atskirą prieigą tretiesiems asmenims, pvz., serverio administratoriui, kad jis tai padarytų. Kaip suteikti tretiesiems asmenims teises prisijungimui prie paskyros domeno techninio valdymo tikslams, skaitykite čia: https://domains.lt/duk/domenu-turetojams/kaip-suteikti-tretiesiems-asmenims-teises-prisijungimui-prie-paskyros-domeno-techninio-valdymo-tikslams/

Domains.lt yra akredituotas registratorius, veikiantis .lt, .eu, .info, .com, .org, .net aukščiausio lygio domenuose
Akredituotas paslaugų teikėjas .lt
Akredituotas paslaugų teikėjas .eu
Akredituotas paslaugų teikėjas ICANN